Darmowy antywirus na androida

Darmowy antywirus na androida

Parę dni temu dostałem pytanie, jaki antywirus darmowy zainstalować

antywirus androidna tablet pomyślałem, że to dobre pytanie i postanowiłem przyjrzeć się temu bliżej. Wybrałem sobie listę antywirusów i nie były to aplikację „firmy krzak” tylko te, które znam od wielu lat z pracy przy komputerach. Postanowiłem sobie że sprawdzę je po kolei, niestety wyszło parę zaskakujących niespodzianek, po których zdecydowałem się na… Sami przeczytajcie.

Nazw nie podam, bo nie będę robił anty reklamy. Jeden z antywirusów chciał dostęp do mojego konta gmail, co było dość ciekawe, ale go wyłączyłem i odpaliłem następny. Drugi zaskoczył mnie całkowicie gdyż zażądał uprawnienia do i tu ciekawostka przywrócenia ustawień fabrycznych bez ostrzeżenia. Na samą myśl, że jakaś aplikacja wycina mi całego androida bez pozwolenia zrobienia backupu zrobiło mi się bardzo smutno. Po paru minutach, gdy doszedłem do siebie ze zdziwienia stwierdziłem, że na pewno jest jakieś wytłumaczenie. Niestety do tej pory nie udało mi się zrozumieć, po co mu były takie uprawnienia.

Padło na Eset Mobile Security, z Esetem miałem dużo wspólnego wersje na PC będę zawsze miło wspominał. Przeskanował całe 14 plików i koniec jakoś szybko, ale pomyślałem sprawdzę, co jeszcze potrafi. Po chwili dowiedziałem się, że musze kupić wersje premium za 48 zł za rok. Nie taki był mój cel wiec postanowiłem szukać dalej.

Znalazłem Avast, ale on tez szybko się okazało miał jedynie promować swoją wersje premium.

Zdegustowany pomyślałem o AVG on zawsze był darmowy. Ja przecież nie mam zamiaru płacić za coś, co miało by mnie chronić przed nie do końca wiadomo czym. Zwłaszcza, że na tablecie nawet nie mam roota ani nie korzystam po za domowa siecią z WiFi. Wiec klikam instaluje i AVG wydaje się mieć wszystkie opcje, które maja wersje premium innych programów. Dodatkowo Anti-Theft, czyli zabezpieczenia przed kradzieżą.

Podsumowując AVG, jako jedyny spełnił wszystkie moje oczekiwania. Jeżeli kiedykolwiek nadejdzie taki dzień że zacznę używać antywirusa to pierwszego zainstaluje właśnie niego.